Kalendár článkov

august 2022
Po Ut St Št Pi So Ne
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  

Kategórie

Prípad Dr. A.J.Wakefielda

Čím sa previnil Dr. Wakefield?

Previnil sa tým, že si všímal pacientov, všímal si neobvyklých vzorcov a kombinácí príznakov, popísal svoje skúsenosti v renomovanom lekárskom časopise, upozornil na nedostatočné bezpečnostné štúdie vakcíny MMR. (MMR vakcína proti osýpkam, mumpsu a ružienke). Dodržoval lekársku etiku a morálku. Bohužiaľ, čo netušil, keď písal svoju prvú štúdiu, boli okolnosti, za akých bola táto MMR vakcína v Británii povolená a uvedená do praxe.

Wakefield zakopol o príliš plytko zahrabanú mŕtvolu, ktorú pochovala vládna, medicínska a farmaceutická mafia. Títo ľudia vedome  schválili nebezpečnú vakcínu, ktorá bola už skôr stiahnutá   napr. z Japonska a Kanady, obišli obvyklé postupy, použili štúdie o bezpečnosti, ktoré platili pre inú vakcínu. Dôvody boli, že chceli zákazku zadať britskej farmaceutickej firme GlaxoSmithKline. Firma vedela, že s vakcínou sú problémy a preto ju v Británii registrovať nechcela. Vláda bola natoľko dychtivá ím tu zákazku dať,  že s touto firmou uzavrela dohodu o zbavení právnej zodpovednosti za poškodenie. Kto dostal dobre zaplatené a koľko? To si môžme len domyslieť.

Dr. Wakefield preštudoval všetky štúdie o bezpečnosti MMR vakcíny a zistil, že sú v celku nedostatočné. Vypracoval 250-stránkovúštúdiu so záverom, že on sám nemôže podporovať ďalšie používanie MMR, ale doporučil jednozložkové vakcíny, ktoré v tej dobe boli v Británii dostupné. Reakciou vlády na toto doporučenie a zvýšený dopyt po jednozložkových vakcínach bolo zrušenie registrácie jednozložkových vakcín pol roka po Wakefieldovom doporučení na vrchole dopytu. Rodičia boli postavení pred volbu medzi nebezpečnej MMR alebo neočkovaním. Aj keď je možné vyhľadať presný dátum , kedy  Wakefield doporučil monovalentné vakcíny a kedy bola stiahnutá ich registrácia, bol Dr. Wakefield médiami obvinený z vyvolania epidémie osýpok, pretože vraj prvý svoje doporučenie vydal v dobe, kedy vakcíny neboli k dispozícií (čo je klamstvo) a tak spôsobil zníženie očkovanosti a epidémiu.

Hysterická a úporná snaha ho diskreditovať, rozsah komplotu, ktorý sa v celom prípade ukazuje, sú najlepším dôkazom toho, že mal pravdu a že problémy detí súviseli s MMR. Keby sa mýlil, nikto by sa nemusel tak snažiť to dokázať. Vedci se môžu mýliť a často se mýlia, ale nie sú na nich kvôli tomu robené hony na čarodejnice. Ich omyl se ukáže ďalším výskumom, lenže presne to- ďalší nezávislý výskum nemohli zodpovední ľudia pripustiť, pretože by se ukázala kriminálna povaha ich činov a skončili by za mrežami. Čo iného než zločin je vedome schváliť vakcínu pre malé deti, o ktorej se vie, že spôsobuje zápal mozgu, ktorá bola práve z tohoto dôvodu stiahnutá v iných krajinách, nezaviesť aktívne podrobné vyhľadávanie nežiadúcich účinkov a nevarovať rodičov? Ti ľudia vedeli, že spáchali kriminálny čin a snažili se zo všetkých síl, aby to nevyšlo najavo.

 

Kto je Dr. Andrew J. Wakefield ?

Dr. Andrew Wakefield o MMR a autizme

Svedectvo  Dr. Wakefielda pred komisiou Kongresu USA

Vykonštruovaný podvod