Slavnostné odovzdávanie cien v Divadle Andreja Bagara

2. apríla 2014 sa uskutočnilo v Divadle Andreja Bagara v Nitre slávnostné odovzdávanie cien víťazom výtvarnej súťaže “Cena Stanislavy Batelovej Michalčekovej”  pod názvom  Výtvarné talenty II.
Súťažná výstava “Výtvarné talenty II.” predstavuje širšej nitrianskej verejnosti výtvarné nadanie a kreativitu hendikepovaných žiakov v konfrontácii s talentom autistky Michaely Batelovej – dcéry akad. mal. Stanislavy Batelovej Michalčekovej.
V našich radoch sa nachádza jedna členka, ktorá má výnimočný výtvarný talent, ktorý zdedila po svojich rodičoch. Je to Michaela Batelová – 25 ročná umelkyňa, ktorá sa venuje najmä kresbe fixkou. Jedná sa o výnimočný jav u autistu, nakoľko autizmus veľmi poškodzuje predstavivosť a fantáziu, čo do určitej miery sťažuje tvorivosť jedinca. Jej mamička, akad. mal. Stanislava Batelová Michalčeková, ju však napriek všetkým úskaliam, ktoré sa s autizmom objavujú, dokázala priviesť k výtvarnému umeniu. Bola nielen skvelou matkou, umelkyňou, ale vo svojom ranom období aj výtvarnou pedagogičkou. Prácu Stanislavy Batelovej Michalčekovej si vysoko vážime a chceme si ju pripomínať.
Touto pripomienkou je odovzdávanie “Ceny Stanislavy Batelovej Michalčekovej” mladým výtvarným talentom. Tento druhý ročník sme oslovili špeciálne základné školy a zariadenia s hendikepovanými žiakmi z Nitrianskeho kraja  a širšieho okolia.
Do súťaže o Cenu Stanislavy Batelovej Michalčekovej sa prihlásilo  82 žiakov z 94 prácami zo 17 škôl. Komisia udeľovala ceny v kategórií do 12 rokov , od 13 rokov do 15 rokov a nad 15 rokov. V každej kategórií boli udelené 1., 2., 3. miesto a cena poroty.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *